جلوگیری از تقلب و اثبات اصالت کالا توسط سامانه ETS

جلوگیری از تقلب و اثبات اصالت کالا توسط سامانه ETS
جلوگیری از تقلب و اثبات اصالت کالا توسط سامانه ETS
افزايش تقلب، جعل و کپی‌برداری از محصولات، دغدغه‌اي است كه اكثر سازمان¬ها، نهادها و مصرف‌كنندگان با آن روبه‌رو هستند. از يك طرف صاحبان برند كالا به دنبال راهی برای جلوگيري از جعل و اثبات اصالت کالاهای خود هستند و از طرفي ديگر مصرف‌كنندگان اين كالاها به دنبال پيدا كردن و استفاده از كالاي با اصالت هستند.
سامانه ETS برند ها را قادر می سازد محصولات تقلبی دقیق کپی برداری شده را تشخیص دهند
جعل و تقلب در برخی موارد چنان پیشرفته است که شرکت‌های تولیدکننده برای تشخیص اصالت محصول خودشان باید آزمایش‌های گوناگونی را انجام دهند. علیرغم تلا ش‌های بسیاری که براي مبارزه با كالا‌هاي جعلي و تقلبي صورت گرفته است، همچنان محصولات خطرناکی در بازارها توزیع و مصرف می‌شوند.
استفاده از كالا‌هاي جعلي و تقلبي مي‌تواند آسيب‌هاي بزرگ و حتي جبران ناپذيري به مصرف‌كنندگان نهايي كالا وارد كند.
استفاده از استاندارد‌هاي GS1 راهكاري براي جلوگيري از ورود كالا‌هاي تقلبي و جعلي به زنجيره تامين و تاييد اصالت كالا‌هاي توليدكنندگان است.
مركز ملي شماره‌گذاري كالا و خدمات ايران (GS1 ايران) با توجه به استاندارد‌هاي رديابي GS1، اقدام به طراحي و توسعه سامانه تاييد اصالت، رديابي و رهگیری سريالي محصولات نموده است. در اين سامانه با صدور كد بين‌المللي GS1 براي كليه كالا‌هاي تامين‌كنندگان و تخصيص كد سريالي به آن، قابليت رديابي كليه محصولات از نقطه توليد تا نقطه مصرف ايجاد مي‌شود.
استاندارد سازی به روش GS1
این سامانه که با بهره گیری از استانداردهای نوین GS1 که در سطح بین‌المللی صادر می گردد، این امکان را به تمامی کارخانه های تولیدی و شرکت‌های وارد کننده ی کالا می دهد تا با ثبت نام در آن، نه تنها محصولات خود را در بازار جهانی قابل شناسایی کنند، بلکه از برند خود در برابر صدمات و خسارات ناشی از جعل برند جلوگیری کنند.
سهولت کار با سامانه به وسیله بارکد خوان ها
حال تصویر کنید، که تمامی کالا ها و محصولات، دارای بارکدی است که با اسکن آن می توانید به اطلاعاتی دست یابید که زمان دقیق وموقعیت مکانی محل تولید، مسیر حمل و نقل و فروشگاه‌هایی که کالا از آن خریده شده است را نشان می دهد.آیا این خدمات شگفت انگیز نیست؟
پس همین حالا با ثبت نام در این سامانه، از این خدمات فوق‌العاده بهره‌مند گردید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − پانزده =